slide 1

ضد خوردگی

تولید نفت و گاز همواره با تولید آب همراه می باشد که شامل گاز های اسیدی از جمله هیدروژن سولفید (H2S) و کربن دی اکسید (CO2) نیز می باشد. وجود اینگونه گازهای اسیدی همواره باعث ایجاد خوردگی در لوله های انتقال و فرآیندهای پالایش نفت و گاز می گردد.

مواد بازدارنده خوردگی شرکت پتروفن آوران آپادانا دارای ترکیبات خاص جهت استفاده برای مقابله با خوردگی در یک ناحیه خاص و یا در کل یک فرآیند مناسب می باشند.

بازدارنده های ضد خوردگی این شرکت به دو دسته ماده فیلم ساز و آمین خنثی کننده تقسیم می گردند.

ماده فیلم ساز

این دسته از مواد ضد خوردگی به واسطه واکنش با سطح فلز تولید یک لایه غیر قابل نفوز را بر سطح فلز می کنند که مانع از خوردگی می شود. این مواد به دلیل پایه بازی و یا آبی که دارند در دماهای پایین نیز می توانند موثر عمل کنند. این گونه مواد عمدتا جهت مقابله با خوردگی در فرآیندهای نفت خام و تانکر ها و مخازن مورد استفاده قرار می گیرد.

 آمین خنثی کننده

آمین خنثی کننده به طور عمده برای مقابله با خوردگی در سیستم های بالا سری ستون تقطیر نفت خام در پالایشگاه با تامین PH مناسب، برای عملکرد بهتر ماده فیلم ساز استفاده می شوند. سیستم بالاسری ستون تقطیر نفت خام پالایشگاه نقطه ای است که ترکیبات سبک تر و فرارتر به آنجا انتقال یافته و جمع آوری می شوند. این ترکیبات سبک معمولا با بعضی مواد خورنده مثل HCl و  H2S همراه می باشند. همچنین آمین خنثی کننده در سیستم های Quench Towerپتروشیمی ها جهت کنترل PH پایین ناشی از اسید های سولفوری و دی اکسید کربن، کاربرد فراوان دارد.


اطلاعات تماس

جهت درخواست اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات شرکت پتروفن آوران اپادانا کافیست فرم زیر را ارسال نموده تا نماینده شرکت با شما تماس حاصل نماید. برای پرس و جو در مورد فرصت های شغلی لطفا به بخش مشاغل مراجعه کنید.
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت پتروفن آوران آپادانا می باشد Petrofann.com...