از بزرگترین تولیدکنندگان مواد شیمیایی کاربردی در صنایع نفت گاز و پتروشیمی ، پیشرو در بومی سازی تولید محصولات

به پتروفن خوش آمدید
شرکت پتروفن آپادانا در سال ۱۳۷۸ در جهت تولید و فروش برخی از مواد شیمیایی پرکاربرد در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در ایران و خاورمیانه تاسیس گردید. این شرکت از جمله بزرگترین شرکتهای تولید کننده داخلی مواد تعلیق شکن، ضد خوردگی، بایوساید و ضد رسوب می باشد که در واحدهای بهره برداری نفت خام و پالایشگاه ها بسیار پرکاربرد می باشد.

محصولات ما

محصولات ما و توضیحات آنها

img

تعلیق شکن

به هنگام برداشت نفت از مخازن عمدتا آب نیز به همراه آن خارج می گردد که همواره با افزایش عمر مخزن، میزان آب همراه با نفت نیز افزایش می یابد. استفاده از تعلیق شکن جهت تسریع در جداسازی آب همراه نفت از جمله اقتصادی ترین و موثرترین روش می باشد. تعلیق شکن ها مواد فعال سطحی هستند که به هنگام اضافه شدن به مخلوط آب و نفت منجر به کاهش کشش سطحی قطرات آب در نفت شده و باعث به هم چسبیدن قطرات و تشکیل قطرات بزرگتر می گردد که به سبب اختلاف چگالی میان آب و نفت از هم جدا می شوند. از جمله عوامل موثر در انتخاب یک تعلیق شکن برای نفت خام نوع امولسیون، درجه API نفت خام، میزان آب همراه نفت و کیفیت آب جدا شده از نفت می باشد. آب و نمک که به واسطه حضور آب و امولسیون به همراه نفت هستند، باعث خوردگی و رسوب در فرایند های پالایشگاهی می گردند، لذا حذف این ترکیبات به کمک مواد تعلیق شکن قبل از انتقال نفت به پالایشگاه ها و همچنین جهت صادرات،لازم می باشد.
شرکت پتروفن آوران آپادانا با بکار گیری متخصصان مجرب جهت فرمولاسیون تعلیق  شکن مربوط به نفت خام حوزه های مختلف به کمک آزمایشات Bottle Test  و Field Test توانسته گام بزرگی در ساخت و بومی سازی این مواد بردارد.
تعلیق شکن های تولیدی در شرکت پتروفن آوران آپادانا جهت جداسازی در در واحدهای بهره برداری از نفت خام، صنایع حفاری و تصفیه گل حفاری، پالایشگاه های نفت خام و واحد های شست و شو سوخت کاربرد دارد.
تعلیق شکن های شرکت پتروفن آوران آپادانا بسیار موثر در جداسازی آب و نفت بوده و دارای مزایای زیر می باشد:

  • عملکرد سریع در جداسازی آب و نفت
  • ایجاد سطح مشترک یک پارچه بین آب و نفت
  • جداسازی هر چه بیشتر آب از نفت جهت رسانیدن نفت خام به مشخصهای مورد نیاز جهت صادرات
  • کاربرد و عملکرد موثر جهت نفت های سنگین با ویسکوزیته بالا
  • توانایی عملکرد در دمای پایین

img

ضد خوردگی

تولید نفت و گاز همواره با تولید آب همراه می باشد که شامل گاز های اسیدی از جمله هیدروژن سولفید (H2S) و کربن دی اکسید (CO2) نیز می باشد. وجود اینگونه گازهای اسیدی همواره باعث ایجاد خوردگی در لوله های انتقال و فرآیندهای پالایش نفت و گاز می گردد.

مواد بازدارنده خوردگی شرکت پتروفن آوران آپادانا دارای ترکیبات خاص جهت استفاده برای مقابله با خوردگی در یک ناحیه خاص و یا در کل یک فرآیند مناسب می باشند.

بازدارنده های ضد خوردگی این شرکت به دو دسته ماده فیلم ساز و آمین خنثی کننده تقسیم می گردند.

ماده فیلم ساز

این دسته از مواد ضد خوردگی به واسطه واکنش با سطح فلز تولید یک لایه غیر قابل نفوز را بر سطح فلز می کنند که مانع از خوردگی می شود. این مواد به دلیل پایه بازی و یا آبی که دارند در دماهای پایین نیز می توانند موثر عمل کنند. این گونه مواد عمدتا جهت مقابله با خوردگی در فرآیندهای نفت خام و تانکر ها و مخازن مورد استفاده قرار می گیرد.

 آمین خنثی کننده

آمین خنثی کننده به طور عمده برای مقابله با خوردگی در سیستم های بالا سری ستون تقطیر نفت خام در پالایشگاه با تامین PH مناسب، برای عملکرد بهتر ماده فیلم ساز استفاده می شوند. سیستم بالاسری ستون تقطیر نفت خام پالایشگاه نقطه ای است که ترکیبات سبک تر و فرارتر به آنجا انتقال یافته و جمع آوری می شوند. این ترکیبات سبک معمولا با بعضی مواد خورنده مثل HCl و  H2S همراه می باشند. همچنین آمین خنثی کننده در سیستم های Quench Towerپتروشیمی ها جهت کنترل PH پایین ناشی از اسید های سولفوری و دی اکسید کربن، کاربرد فراوان دارد.


اطلاعات بیشتر

مشتریان ما

برخی مشتریان ما عبارتند از


اطلاعات تماس

جهت درخواست اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات شرکت پتروفن آوران اپادانا کافیست فرم زیر را ارسال نموده تا نماینده شرکت با شما تماس حاصل نماید. برای پرس و جو در مورد فرصت های شغلی لطفا به بخش مشاغل مراجعه کنید.
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت پتروفن آوران آپادانا می باشد Petrofann.com...