Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/petrofanncom/public_html/bor_outer/bor_libs/menu_builder/menu_builder.php on line 200
پتروفن آوران آپادانا
از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی ک از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی
پتروفن آوران آپادانا

از بزرگترین تولیدکنندگان دانش بنیان مواد شیمیایی کاربردی در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی ،
پیشرو در بومی سازی تولید محصولات

به پتروفن خوش آمدید

شرکت پتروفن آپادانا در سال ۱۳۷۸ در جهت تولید و فروش برخی از مواد شیمیایی پرکاربرد در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در ایران و خاورمیانه تاسیس گردید.

این شرکت از جمله بزرگترین شرکتهای تولید کننده داخلی مواد تعلیق شکن، ضد خوردگی، بایوساید و ضد رسوب می باشد که در واحدهای بهره برداری نفت خام و پالایشگاه ها بسیار پرکاربرد می باشد.

شرکت پتروفن آپادانا در راستای کسب رضایت مشتریان خود دارای آزمایشگاه مجهز و پایلوت های نیمه صنعتی جهت ساخت مواد شیمیایی جدید و تست آنها می باشد.

این شرکت با بهره گیری از مهندسین و پرسنل كارآزموده در ضمینه مهندسی شیمی و علم شیمی همواره در صدد ارائه محصولاتی با كیفیت بالا و خدماتی متناسب با نیازهای متقاضیان است.

این شرکت همواره در صدد است تا محصولاتي با كيفيت بالا و خدماتي متناسب با نيازهاي مشتريان ارائه دهد.

در این سایت اطلاعات بسیاری از محصولات مختلف پتروفن آوران آپادانا را خواهید یافت. ما خوشحال خواهیم شد برای یافتن راه حل های جدید کمک کنیم.

محصولات ما

محصولات ما و توضیحات آنها
تعلیق شکن

تعلیق شکن

به هنگام برداشت نفت از مخازن عمدتا آب نیز به همراه آن خارج می گردد که همواره با افزایش عمر مخزن، میزان آب همراه با نفت نیز افزایش می یابد. استفاده از تعلیق شکن جهت تسریع در جداسازی آب همراه نفت از جمله اقتصادی ترین و موثرترین روش می باشد. تعلیق شکن ها مواد فعال سطحی هستند که به هنگام اضافه شدن به مخلوط آب و نفت منجر به کاهش کشش سطحی قطرات آب در نفت شده و باعث به هم چسبیدن قطرات و تشکیل قطرات بزرگتر می گردد که به سبب اختلاف چگالی میان آب و نفت از هم جدا می شوند. از جمله عوامل موثر در انتخاب یک تعلیق شکن برای نفت خام نوع امولسیون، درجه API نفت خام، میزان آب همراه نفت و کیفیت آب جدا شده از نفت می باشد. آب و نمک که به واسطه حضور آب و امولسیون به همراه نفت هستند، باعث خوردگی و رسوب در فرایند های پالایشگاهی می گردند، لذا حذف این ترکیبات به کمک مواد تعلیق شکن قبل از انتقال نفت به پالایشگاه ها و همچنین جهت صادرات،لازم می باشد.
شرکت پتروفن آوران آپادانا با بکار گیری متخصصان مجرب جهت فرمولاسیون تعلیق  شکن مربوط به نفت خام حوزه های مختلف به کمک آزمایشات Bottle Test  و Field Test توانسته گام بزرگی در ساخت و بومی سازی این مواد بردارد.
تعلیق شکن های تولیدی در شرکت پتروفن آوران آپادانا جهت جداسازی در در واحدهای بهره برداری از نفت خام، صنایع حفاری و تصفیه گل حفاری، پالایشگاه های نفت خام و واحد های شست و شو سوخت کاربرد دارد.
تعلیق شکن های شرکت پتروفن آوران آپادانا بسیار موثر در جداسازی آب و نفت بوده و دارای مزایای زیر می باشد:

  • عملکرد سریع در جداسازی آب و نفت
  • ایجاد سطح مشترک یک پارچه بین آب و نفت
  • جداسازی هر چه بیشتر آب از نفت جهت رسانیدن نفت خام به مشخصهای مورد نیاز جهت صادرات
  • کاربرد و عملکرد موثر جهت نفت های سنگین با ویسکوزیته بالا
  • توانایی عملکرد در دمای پایین

ضد خوردگی

ضد خوردگی

تولید نفت و گاز همواره با تولید آب همراه می باشد که شامل گاز های اسیدی از جمله هیدروژن سولفید (H2S) و کربن دی اکسید (CO2) نیز می باشد. وجود اینگونه گازهای اسیدی همواره باعث ایجاد خوردگی در لوله های انتقال و فرآیندهای پالایش نفت و گاز می گردد.

مواد بازدارنده خوردگی شرکت پتروفن آوران آپادانا دارای ترکیبات خاص جهت استفاده برای مقابله با خوردگی در یک ناحیه خاص و یا در کل یک فرآیند مناسب می باشند.

بازدارنده های ضد خوردگی این شرکت به دو دسته ماده فیلم ساز و آمین خنثی کننده تقسیم می گردند.

ماده فیلم ساز

این دسته از مواد ضد خوردگی به واسطه واکنش با سطح فلز تولید یک لایه غیر قابل نفوز را بر سطح فلز می کنند که مانع از خوردگی می شود. این مواد به دلیل پایه بازی و یا آبی که دارند در دماهای پایین نیز می توانند موثر عمل کنند. این گونه مواد عمدتا جهت مقابله با خوردگی در فرآیندهای نفت خام و تانکر ها و مخازن مورد استفاده قرار می گیرد.

 آمین خنثی کننده

آمین خنثی کننده به طور عمده برای مقابله با خوردگی در سیستم های بالا سری ستون تقطیر نفت خام در پالایشگاه با تامین PH مناسب، برای عملکرد بهتر ماده فیلم ساز استفاده می شوند. سیستم بالاسری ستون تقطیر نفت خام پالایشگاه نقطه ای است که ترکیبات سبک تر و فرارتر به آنجا انتقال یافته و جمع آوری می شوند. این ترکیبات سبک معمولا با بعضی مواد خورنده مثل HCl و  H2S همراه می باشند. همچنین آمین خنثی کننده در سیستم های Quench Towerپتروشیمی ها جهت کنترل PH پایین ناشی از اسید های سولفوری و دی اکسید کربن، کاربرد فراوان دارد.


اطلاعات بیشتر

مشتریان ما

برخی مشتریان ما عبارتند از

گروه پتروشیمی مارون
موضوع
شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ 1377/11/01 برای اجرای الفین هفتم تاسیس گردید. با اجرای این طرح که با ظرفیت تولید سالیانه 1/1میلیون تن اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان می باشد ، برای اولین بار در کشور C2 (اتان) از گاز طبیعی استحصال شده ، طی فرایندهایی به مواد الفینی ، فراورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل می شود..-- گروه پتروشیمی مارون web site
شرکت ملی نفت ایران
موضوع
شرکت ملی نفت ایران به عنوان یک نهاد دولتی که مسئولیت اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه و همچنین صادرات نفت و گاز در ایران را بر عهده دارد، با در اختیار داشتن سهم بسزایی از کل ذخیره نفت دنیا و همچنین ذخایر گاز طبیعی و با دارا بودن بیش از یک قرن تجربه در صنعت، نقش بسزایی در شکل دادن به اقتصاد ایران و بازارهای جهانی انرژی ایفا کرده است. به بیان دیگر، شرکت ملی نفت ایران در بخش نفت ۱۵۸ میلیارد بشکه معادل نفت خام و ۱۸۲ میلیارد بشکه معادل نفت خام، ذخایر گاز در اختیار دارد که در مجموع معادل ۳۴۰ میلیارد بشکه نفت خام می‌شود..-- شرکت ملی نفت ایران web site

اطلاعات تماس

جهت درخواست اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات شرکت پتروفن آوران اپادانا کافیست فرم زیر را ارسال نموده تا نماینده شرکت با شما تماس حاصل نماید. برای پرس و جو در مورد فرصت های شغلی لطفا به بخش مشاغل مراجعه کنید.
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت پتروفن آوران آپادانا می باشد Petrofann.com...